Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Poniedziałek, 27 maja 2024
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
słonecznie
16°C

Ostatnia Sesja Rady Gminy Kwilcz kadencji 2018-2024

Ocena 0/5

W dniu 23 kwietnia odbyła się ostatnia sesja Rady Gminy Kwilcz najdłuższej w historii samorządowej Polski, kadencji 2018 - 2024!

Kończącą się kadencję można uznać za wyjątkową, która przejdzie do historii, nie tylko ze względu na jej długość. Wprawdzie lata 2018–2022 to czas dość szybkiego rozwoju gospodarczego kraju, ale to nie przekłada się automatycznie na samorządy. Wymieńmy kilka czynników mających wpływ na to, czy w ogóle możemy mówić o sukcesie. Pierwszy to trwająca ponad dwa lata i dezorganizująca życie tak mieszkańców, jak i służb pandemia COVID-19. Kolejnym jest agresja Rosji na Ukrainę i konieczność zajęcia się falą uchodźców. Następnie nieznana od pięciu kadencji wysoka inflacja dewastująca budżety samorządowe. W końcu trudno nie wspomnieć o zmianach w systemie dochodów samorządów, związanych między innymi z modyfikacją przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Mijająca kadencja była wyzwaniem. Trudna sytuacja społeczno-gospodarcza, rosnąca inflacja, a mimo to udało się dla Gminy Kwilcz wiele zrobić. Nie sposób wszystkiego opisać czy pokazać jak również nie sposób opowiedzieć o wszystkich projektach inwestycyjnych. Niespotykane w dotychczasowej historii gminy pozyskane środki zewnętrzne – dofinansowania, mobilizowały do podejmowania szeregu ważnych decyzji związanych z rozwojem gminy i realizacją wielu inwestycji.

W swoim podsumowaniu Wójt wskazał: W latach 2019 – 2023 zrealizowaliśmy wiele inwestycji na terenie całej Gminy, mnie szczególnie cieszą te, które rozwijają naszą infrastrukturę, te które służą budowaniu dobrych warunków do życia. Każda realizowana inwestycja w naszej gminie, jest ważna dla całej społeczności. Musimy przeznaczać środki finansowe na wiele przedsięwzięć o charakterze remontowo-renowacyjnym. Zdaję sobie jednocześnie sprawę, że potrzeb jest bardzo wiele. Staramy się w miarę naszych możliwości (przede wszystkim budżetowych) sukcesywnie je zaspokajać. A inwestycje są z pewnością dla każdej gminy i społeczności sprawą priorytetową. Inwestycje podejmowane przez samorządy są podstawowym czynnikiem rozbudowy lokalnej infrastruktury technicznej i społecznej, a w konsekwencji powiększenia majątku gminy. Z tych właśnie względów wielkość inwestycji traktowana jest jako ważny wskaźnik jej rozwoju i kondycji finansowej. W roku 2019 na inwestycje przeznaczyliśmy 8,89% ogółu wydatków budżetowych. W kolejnych latach wydatki te systematycznie zwiększaliśmy: 2020 – 16,75%, 2021 – 16%, 2022 – 15,25% (choć w rzeczywistości odsetek wydatków budżetowych na zadania inwestycyjne byłby wyższy, gdyby zadania o charakterze jednorazowym, nie występujące dotychczas w finansach samorządowych np. dopłaty do źródeł ciepła i energii czy realizacja zadania związanego z dystrybucją węgla), a w 2023 roku – 24,2%. Bieżący rok jest jeszcze bardziej obfitujący w inwestycje – według pierwotnego budżetu inwestycje to ponad 31,5% wydatków!

Ostatnia sesja to także czas podsumowań i podziękowań za współpracę.

Wójt podziękował Przewodniczącemu Rady oraz Radnym za merytoryczne i odpowiedzialne decyzje oraz współpracę i zrozumienie dla niektórych zmian budżetowych. Mieliśmy czasem odmienne poglądy na niektóre tematy, dyskutowaliśmy, ale dochodziliśmy do porozumienia – i za to Państwu chcę dzisiaj podziękować. W szczególności dziękuję Tym z Państwa, którzy zadecydowaliście nie kontynuować swojej działalności samorządowej. Wójt dziękował także sołtysom dziękuję za współpracę z urzędem i aktywne działania na rzecz mieszkańców sołectw. Dziękuję także środowiskom naszych organizacji społecznych, OSP oraz innym organizacjom aktywnie działającymi w Gminie Kwilcz. Dziękuję też Kierownikom wszystkich jednostek organizacyjnych gminy oraz moim bezpośrednim współpracownikom: Zastępcy, Skarbnik Gminy, Sekretarzowi, kierownikom referatów oraz wszystkim pracownikom. Dziękuję za dobrą współpracę, życzliwe i kompetentne podejście do spraw gminy i mieszkańców. Każdy z Was, pracując dla dobra naszej gminy, ma swoją cegiełkę w jej rozwoju w ostatnich latach.

Szczególne słowa podziękowania za 34 lat pracy w samorządzie Wójt kierował pod adresem Przewodniczącego rady Grzegorza Korpika:

Dziękuję Tobie za 34 lata działalności w samorządzie. Po raz pierwszy mandat radnego uzyskałeś 27 maja 1990 r. i już wówczas wybrany zostałeś Wiceprzewodniczącym Rady Gminy Kwilcz. Funkcję radnego i jednocześnie Przewodniczącego Rady Gminy Kwilcz pełniłeś nieprzerwanie od 1998 roku, czyli ponad 25 lat. Za te wszystkie lata pracy serdecznie Tobie dziękuję! Zawsze stawałeś ponad podziałami i partykularnymi interesami, gdyż zależało i zależy Tobie na rozwoju Gminy Kwilcz i poprawie życia jej mieszkańców. Za tą lojalność wobec mieszkańców, zrozumienie ich potrzeb oraz tworzenie wspólnego dobra zostałeś nagradzany uzyskaniem mandatu radnego i sprawowaniem funkcji Przewodniczącego Rady – to chyba największe potwierdzenie zaufania społecznego do Twojej osoby. 

Kiedy w 2006 roku zdecydowałem się po raz pierwszy kandydować na stanowisko Wójta było to dla mnie z jednej strony nowe doświadczenie, a drugiej duże wyzwanie. Dziękuję za Twoje zaangażowanie i cenne wskazówki, których mi udzielałeś. 

Od 2010, kiedy zostałem wybrany na stanowisko Wójta, służyłeś mi swoją wiedzą, doświadczeniem, a także otwartością na wspólne poszukiwanie dobrych rozwiązań dla naszej Gminy. Nie zawsze – jak to w samorządzie – było łatwo, przybyło Nam sporo siwych włosów, ale uważam, że warto było wspólnie ciężko pracować, a Nasze wspólne działania przyniosły spodziewane efekty, a owoce tej pracy będą dobrze służyć wszystkim Mieszkańcom naszej małej ojczyzny. Wspólnie osiągnęliśmy wiele znaczących celów, które przyniosły korzyści dla naszej gminy. 

Dziękuję za te lata wzajemnych, dobrych relacji. Wiem, że Gmina Kwilcz zawsze będzie w Twoim sercu i będziesz z życzliwością i zainteresowaniem śledził rozwój naszej małej Ojczyzny. Życzę w imieniu swoim oraz mieszkańców przede wszystkim wiele zdrowia i sił, które pozwolą cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem. 

W swoim wystąpieniu Przewodniczący Rady Grzegorz Korpik podsumował 34 lata pracy w samorządzie Gminy Kwilcz wskazując: Zadania i czynności wynikające z zajmowanej z woli wyborców Radnych, funkcji, starałem się wykonywać rzetelnie i z godnością, szczególnie podczas obrad, reprezentowania Rady na różnych uroczystościach samorządowych, państwowych środowiskowych czy organizacji społecznych Tak samo starałem się zachowywać w życiu codziennym w kontaktach z mieszkańcami. Pan Grzegorz Korpik podkreślił: Bezinteresowność, Prawość, Obiektywizm, Odpowiedzialność, Jawność, Przewidywalność, Uczciwość, Patriotyzm miały być moją dewizą. Czy były, to już ocena całej społeczności, tych osób, które mnie znały na co dzień.

Dziękując wszystkim Przewodniczący Rady powiedział: Wszystkim dziękuję życząc zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym a szczególnie na niwie pracy samorządowej. Starajcie się oddając swoje siły i czas, nie zapominać o swoich rodzinach, bo Im się też należy duża dawka Waszej obecności i ciepła.

Galeria zdjęć

IMG_8084 IMG_8087 IMG_8088 IMG_8091 IMG_8093 IMG_8095 IMG_8102 IMG_8104 IMG_8107 IMG_8111 IMG_8115 IMG_8122 IMG_8124 IMG_8132 IMG_8140 IMG_8144 IMG_8147 IMG_8149 IMG_8153 IMG_8154 IMG_8158 IMG_8161 IMG_8162 IMG_8163 IMG_8167 IMG_8171 IMG_8178 IMG_8186 IMG_8187 IMG_8189 IMG_8207 IMG_8215 IMG_8219 IMG_8228 IMG_8232 IMG_8238 IMG_8242 IMG_8251 IMG_8270 IMG_8295 IMG_8296 IMG_8307 IMG_8316 IMG_8320 IMG_8324 IMG_8325 IMG_8327 IMG_8333 IMG_8334 IMG_8337 IMG_8340 IMG_8359 IMG_8363 IMG_8365 IMG_8366 IMG_8370 IMG_8375 IMG_8381 IMG_8385 IMG_8391 IMG_8404 IMG_8410 IMG_8420 IMG_8425 IMG_8429 IMG_8435 IMG_8440 IMG_8447 IMG_8456 IMG_8463 IMG_8472 IMG_8474 IMG_8485 IMG_8486 IMG_8500 IMG_8508 IMG_8516 IMG_8519 IMG_8529 IMG_8546 IMG_8555 IMG_8561 IMG_8571 IMG_8581 IMG_8585 IMG_8601 IMG_8606 IMG_8619 IMG_8625 IMG_8641 IMG_8652
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.