Gminny Konkurs Recytatorski
Kwileckie Centrum Kultury i Edukacji im. Floriana Mazurkiewicza oraz Biblioteka Publiczna w Kwilczu zapraszają dzieci i młodzież do udziału w Gminnym Konkursie Recytatorskim.
Celem konkursu jest popularyzowanie twórczości Ignacego Krasickiego, Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, promowanie sztuki żywego słowa, pobudzanie postaw twórczych wobec literatury pięknej, uwrażliwienie na bogactwo języka ojczystego, stworzenie możliwości kreatywnych poszukiwań artystycznej interpretacji tekstu oraz przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze.
Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży szkolnej z Gminy Kwilcz, zgłoszonych przez dyrekcję szkół, domów kultury, bibliotek oraz stowarzyszeń.
Rywalizacja odbywać się będzie w dwóch kategoriach wiekowych:
- I kategoria – uczniowie klas I – III SP
- II kategoria – uczniowie klas IV – VI SP
Więcej informacji: https://ckie.kwilcz.pl/aktualnosci/664-konkurs-recytatorski.html


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!